Seminarium „Interpretacja zmian w polskim systemie podatkowym Polski Ład”

Seminarium „Interpretacja zmian w polskim systemie podatkowym Polski Ład”​

Informacje o wydarzeniu:

Od 1 stycznia 2022 r. wszedł w życie Polski Nowy Ład. Może być to największa reforma podatkowa w Polsce od 1990 roku, obejmującą wiele aspektów, takich jak podatek dochodowy od osób prawnych, podatek dochodowy od osób fizycznych oraz podatek VAT, przez co wpłynie na działalność wszystkich firm w Polsce.

Aby pomóc firmom w zrozumieniu najnowszych zmian w polskiej reformie prawa podatkowego, Polsko-Chińska Główna Izba Gospodarcza organizuje seminarium „Interpretacja zmian w polskim systemie podatkowym Polski Ład” we współpracy z Kancelarią Prawną Kochański i Partnerzy w dniu 25 stycznia (wtorek).

Agenda

(1) Przemówienie otwierające, Guo Peidong, Sekretarz Generalny Polsko-Chińskiej Głównej Izby Gospodarczej;

(2) Interpretacja zmian w polskim prawie podatkowym:

  • Przegląd zmian w polskim systemie podatkowym;
  • Zmiany kosztów pracy przedsiębiorstw;
  • Zmiany w podatkach dochodowych (PIT i CIT)
  • Zmiany w podatku u źródła (WHT);
  • Zmiany w podatku od towarów i usług (VAT)

(3) Sesja Q&A

Eksperci

dziwisz

Agata Dziwisz

Adwokat, Partner, Szef Praktyki Podatkowej
Agata Dziwisz specjalizuje się w kompleksowym doradztwie z zakresu prawa podatkowego obejmującego zagadnienia takie jak VAT, CIT, PIT (w szczególności w transakcjach międzynarodowych) oraz podatek od nieruchomości. Doradza w zakresie zgodności podatkowej, planowania podatkowego, przeprowadzania i nadzorowania kontroli podatkowych oraz wdrażania ulg podatkowych (m.in. ulgi B+R). Agata posiada wieloletnie doświadczenie w doradzaniu dużym firmom z branży telekomunikacyjnej, energetycznej oraz deweloperskiej.

malec

Andrzej Malec

Doradca Podatkowy, Biegły Księgowy, Partner
Kierownik Praktyki Prawa i Ekonomii. Ekspert ds. podatków i niestandardowych problemów prawnych w Business Centre Club (BCC). Pan Malec specjalizuje się w doradztwie prawnym w sprawach wymagających specjalistycznej wiedzy ekonomicznej, takich jak prawo podatkowe i księgowe (zarówno PAS jak i MSR), fuzje i przejęcia oraz restrukturyzacje przedsiębiorstw. Doradzał m.in. klientom z branży medialnej, FMCG, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, budowlanej i finansowej. Jest prawnikiem rekomendowanym w branży podatkowej przez Global Law Experts oraz Legal 500 EMEA.

sliz

Wojciech Śliż

Doradca Podatkowy, Radca Prawny
Wojciech jest specjalistą ds. VAT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wojciech przez 3 lata pełnił funkcję Dyrektora Departamentu VAT w Ministerstwie Finansów, gdzie był współautorem szeregu zmian w prawie VAT wprowadzonych w ostatnich latach, takich jak płatności podzielone, Biała Lista, nowa matryca VAT stawki. Reprezentował niektóre z największych firm w Polsce w sporach z organami podatkowymi. Wojciech jest byłym sędzią Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz byłym członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej dla Doradców Podatkowych. Od 2010 roku ekspert podatkowy w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Wojciech był członkiem rady nadzorczej LOT S.A. (polskie linie lotnicze) oraz członkiem rady nadzorczej Totalizatora Sportowego.

pustulka

Katarzyna Pustułka

Młodszy asystent
Katarzyna specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa podatkowego, w tym w szczególności podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku od towarów i usług. Katarzyna doradza również w zakresie cen transferowych.

W razie dodatkowych pytań związanych z wydarzeniem lub procesem rejsetracji, zapraszamy do kontaktu: